Damian Rusyn

Urodzony w 1995 roku w Krośnie. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął od nauki tańca towarzyskiego. W tym czasie został wielokrotnym medalistą różnorodnych zawodów. Do swoich największych sukcesów zaliczyć może m.in. dwukrotne mistrzostwo Polski Formacji Tanecznych w latach 2009 oraz 2010.

Z chęci i potrzeby rozwoju na innych artystycznych ścieżkach zaczął się szkolić w odmiennych technikach tańca, co zaowocowało m.in. wieloma medalami na zawodach ogólnopolskich jak i międzynarodowych oraz reprezentowaniem kraju na Pucharze Świata Dance World Cup w 2017 roku. Poza stałym rozwojem i szkoleniami u polskich oraz zagranicznych tancerzy i choreografów doświadczenie sceniczne zdobywał również biorąc udział w różnorodnych eventach i występując przed szerszą publicznością np. na forum ekonomicznym w Krynicy Zdroju, eventach budżetu obywatelskiego miasta Kraków, czy kilku edycjach Cracow Fashion Week.

Od 2014 roku związany z krakowską formacją iLike Crew, dzięki której wybrał taniec jako swoją dalszą ścieżkę rozwoju. W latach 2017-2018 tancerz w grupie adeptów Krakowskiego Teatru Tańca. Od 2017 roku związany z krakowskim Teatrem Ludowym, w którym można go zobaczyć w spektaklu „Syn Smoka” w reżyserii Tadeusza Łomnickiego. Regularnie współpracuje również z Teatrem KTO, brał udział m.in. w spektaklach „Ślepcy”, czy „Biedni Polacy patrzą na Getto” w reżyserii Jerzego Zonia. Na co dzień pracuje jako tancerz oraz choreograf prowadząc zajęcia taneczne i przekazując zdobytą wiedzę i umiejętności.