Dominik Olechowski

Urodzony w 1990 roku w Krakowie. Pierwsze taneczne kroki stawiał w Teatrze Tańca DF oraz w Krakowskiej Akademii Tańca. Edukację artystyczną kontynuował w Master Ballet Academy – Arizona’s premier Ballet Dance School w Phoenix oraz w Broadway Dance Centre w Nowym Jorku w USA. Swoje umiejętności szlifował na wielu warsztatach tanecznych w Polsce i za granicą.

Występował w produkcjach baletowych Master Ballet Academy w Phoenix oraz w Fokine Ballet Company w Nowym Jorku. Brał udział w projekcie „Aurum” stworzonym przez Ace Dance Concept. W Polsce współpracował z Teatrem Tańca Caro Dance w Siedlcach, Teatrem Groteska w Krakowie oraz Art Collor Ballet z Krakowa.

W 2011 roku wygrał 6. edycję telewizyjnego talent show „You Can Dance – Po prostu tańcz”, emitowanego przez stację TVN.

Tańczył w choreografiach takich artystów jak: Prince Credell, Willy Laury, Łukasz Zięba, Caroline Finn, Tyce Diorio, Erico Iisaku, Sławomir Woźniak, Ole Martin Meland, Yoram Karmi.

Obecnie nauczyciel tańca jazzowego w XXX Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, w klasach o profilu taneczno-teatralnym oraz w Krakowskiej Akademii Tańca L’art. De la Danse. Prowadzi wiele warsztatów dla adeptów sztuki tańca w całej Polsce.